Bowling

HOTEL NA VESNICI OBOHATIL SPORTOVNÍ VYŽITÍ V REGIONU

HOTEL NA VESNICI OBOHATIL SPORTOVNÍ VYŽITÍ V REGIONU

Město Moravský Krumlov má něco kolem šesti tisíc obyvatel. Nedaleká obec Vémyslice zhruba desetkrát méně. Když si ale Krumlováci chtějí zahrát tenis, jezdí do Vémyslic.

Na vysvětlenou: Krumlov má sice multifunkční halu, v té se ale tenis “tlačí” spolu s řadou dalších sportů. Zato vémyslický Hotel Ryšavý nabízí milovníkům bílého sportu celoroční možnost zahrát si ve specializované kryté hale s optimálním povrchem. Tenisové zázemí doplňuje menší hala se squashovými kurty. O oblibě obou prostor svědčí fakt, že na hotelovém webu najdeme doporučení rezervovat si místa na kurtech předem.

Stejný pokyn se týká i další oblíbené pohybové aktivity hotelu Ryšavý: zdejší bowlingové dráhy.  Přesně řečeno, jde o dvě profesionální dráhy umístěné v prostoře přilehlé k restauraci. Hráčům se tady nabízí stejný komfort obsluhy jako návštěvníkům restaurace samotné. Zřejmě proto se v hale nepořádají jen bowlingové turnaje, ale stále častěji i rauty a podobné akce.  V předsálí se nachází také mahagonový billiardový stůl.

S prostorou pro bowling je v hotelu Ryšavý spojena jedna kuriozita. Hotel totiž stojí na místě bývalého pivovaru a později hospody (právě v pivovarských sklepích se nachází jeho vinný sklípek a vinotéka). Až po výstavbě nové budovy majitelé zjistili, že nynější bowling postavili přesně v místech bývalého kuželníku, který je zde doložen okolo roku 1950.

Kromě sportů samotných poskytuje hotel Ryšavý řadu možností relaxace. Celoročně otevřený krytý bazén 6 x 10 metrů doplňuje dvanáctimístná vířivka a parní sauna pro osm osob. Přímo u bazénu je otevřen bar se specializovanou wellness nabídkou.

A pokud návštěvníkům hotelu zatuhnou svaly, mohou si dopřát několik druhů profesionální masáže.  Pro ty, které sportovní výkon teprve čeká, se doporučuje masáž pohotovostní, zatímco sportovce, kteří už mají svůj denní výkon za sebou, čeká masáž regenerační.

Ředitel hotelu Jan Janda říká: “Snažíme se, aby si každý milovník sportu a pohybu u nás našel svoje vyžití. Dokážeme poskytnout zázemí pro sportovní aktivity rodičům i dětem – pro ty tady máme hřiště a také dětský bazének u krytého bazénu.”

V hotelu jsou připraveni i na možnost, že se pro sportovní aktivity rozhodnete přímo na místě a chybí vám výbava. Můžete si tady půjčit klasické bicykly a ti pohodlnější dokonce elektrokola, tenisové a squashové rakety, míčky, bowlingovou obuv a billiardová tága.

Další skupinou hostů, která oceňuje hotel Ryšavý nejen kvůli ubytování a kuchyni, jsou cyklisté.  Před třemi lety totiž získal certifikaci Cyklisté vítáni, kterou uděluje nezávislá Nadace Partnerství. (Tu návštěvníci jižní Moravy znají jako iniciátora vzniku známých cyklostezek vedoucích po nejznámějších vinařských lokalitách.) Získat tuto certifikaci není jednoduché – na stránkách nadace čteme, že hotel musí nabízet možnost uschování kol, základní nářadí pro jejich opravu, možnost vyprat a usušit si oblečení, ale například také “energeticky vydatné snídaně s minimem tuků”. A návštěvníků – cyklistů podle vedení hotelu přibývá. Zejména ti, kteří se chtějí vyhnout rušným silnicím, oceňují páteřní cyklostezku Krumlovsko – Jevišovicko, která vede právě přes Vémyslice. V plné délce má pětaosmdesát kilometrů.

Stojí za zmínku, že sportovního zázemí hotelu rádi využívají i hosté jeho kongresového centra. “Nedávno se u nás školili zaměstnanci jedné softwarové firmy,” vzpomíná Jan Janda. “Sešli se spořádaně v sále, ale na lektora a na ředitele společnosti museli dvacet minut čekat. Pánové se zasekli na kurtu a zapomněli na čas.”

Jakub Nerad